3 grudnia 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego podczas spotkania kolegium dziekańskiego z dyrektorami i przedstawicielami szkół średnich z Opolszczyzny Przedstawiciel Rady Studenckiej – Filip Złośnik przedstawił gościom projekt „Akademia Młodych Prawników”, który rozpocznie swoją działalność w okresie od lutego do czerwca 2022 roku.

Akademia Młodych Prawników to projekt realizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego oraz Urząd Miasta Opola. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy i zainteresowanie uczniów szkół średnich z terenu Opola szeroko pojętą tematyką prawniczą w kontekście praktycznym, a także aktywizacją społeczną i zawodową uczestników.

 

Projekt składa się z cyklu ośmiu prelekcji prowadzonych przez wykładowców i studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, które będą miały na celu poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz rozwoju zainteresowań i pobudzenia aktywności edukacyjnej.

„Podczas spotkań poruszane będą aktualne kwestie prawne, których znajomość przełoży się na łatwość poruszenia się w gąszczu przepisów prawnych związanych z życiem codziennym” Kamil Banach, Sekretarz Rady Studenckiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Obecnie jedną z najważniejszych cech kształcenia i wychowania młodego pokolenia jest skrupulatne podejście zarówno do ucznia jak i do studenta, wspieranie jego kreatywności, twórczości i rozwoju edukacyjnego. Co myślą na ten temat studenci Uniwersytetu Opolskiego?

Wydział Prawa i Administracji, a także studenci Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na wykłady otwarte w Akademii Młodych Prawników.

Angelina Frankovskaya

Fot.: Akademia Młodych Prawników UO