Chwila odpoczynku należy się każdemu z nas. Warto więc spędzić ją na czytaniu książek, oglądaniu filmów, a może poświęcić ją na wyjście do kina bądź teatru? Z pomocą przychodzi Teatr Lalki i Aktora, gdzie możemy wybrać się na niecodzienne przedstawienie.

Śledząc działalność Opolskiego Teatru Lalki i Aktora kolejny raz możemy uświadczyć wznowienia spektaklu, na podstawie znanej książki Juliusza Słowackiego. Przedstawienie swoją premierę miało w czerwcu w 2021 roku.

Spektakl Balladyna w reżyserii Konrada Dworakowskiego kierowany jest nie tylko do dzieci, ale również do młodzieży i dorosłych, którzy często towarzyszą młodszej widowni. Porusza wiele aspektów, które mogą zaciekawić odbiorcę. Przede wszystkim podejmuje temat odwiecznego problemu ludzkości ,czyli walki dobra ze złem. Dodatkowo spektakl łączy ze sobą wątki współczesne z klasycznymi, oryginalny tekst Juliusza Słowackiego z bardzo współczesną inscenizacją. Całość dopełnia mnogość zaskakujących elementów, na przykład muzyka Disco Polo oraz kreatywnie wykorzystana przestrzeń.

Spektakl Balladyna na deskach teatru pojawi się już 25 stycznia o godzinie 9:00.

Więcej szczegółów odnośnie wydarzenia znajdziecie tutaj, a o szczegółach spektaklu opowiedziała Magdalena Starczewska, specjalistka ds. marketingu i kreowania wizerunku:

Ewelina Bryja
fot. pixabay