Wojna to bez wątpienia trudne przeżycie, ma wielki wpływ na człowieka, nawet po jej zakończeniu. Jednakże jak to jest, że wielu chłopców marzy o byciu żołnierzem? Nasuwa się również pytanie czy warto spełnić to marzenie? Na to pytanie odpowiedzi może udzielić literatura.

Książka autorstwa Roberta Kulika ma ledwie półtora roku. Tak samo jak u ludzi to bardzo niewiele, lecz wystarczająco długo by zdobyć parę czytelniczych serc. Mowa mianowicie o dziele Odludek SoliTARY SOLDIER mówiącym o chłopcu i jego dorastaniu, na które wielki wpływ miała chęć zostania żołnierzem.

Jednakże marzenia są jednym a rzeczywistość drugim, nigdy nie są takie same. W Odludku pojawiają się wątki takie jak obyczaje i problemy jakich doświadczało polskie społeczeństwo na przełomie XX i XXI wieku, a także wojenna zawierucha na terenie Iraku i Afganistanu. Z pewnością nie są proste tematy.

Jednak najlepszym słowem na opisanie o czym mówi ta książka, jest wrażliwość. To dzięki niej możemy dostrzegać w świecie to, co jest ukryte czy trudne, ale zarazem piękne i wzbogacające człowieka.

Więcej słów o swojej książce powiedział autor Odludka, Robert Kulik.

Po więcej ciekawych opowieści warto zajrzeć do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w dniu 27 stycznia czyli najbliższy czwartek. Spotkanie autorskie będzie odbywać o godzinie 18 w sali spotkań MBP na ul. Minorytów 4. Prowadzącym będzie Bartosz Suwiński. Oczywiście obowiązują wszelkie obostrzenia związane z COVID-19. Ponadto spotkanie będzie transmitowane na fanpage’u MBP.

Zachęcamy też do sprawdzenia strony wydawnictwa Port Arthur, które wydało Odludka, gdzie można zobaczyć więcej informacji o nim i jego autorze.

Dariusz Kucharek
Fot.: Pixabay