Czasem mówi się, że w życiu najważniejsza jest harmonia. Jednak czy jest ona możliwa w społeczeństwie? Na to pytanie odpowiada wielokrotnie nagradzany, wybitny profesor Uniwersytetu Opolskiego, Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz.

Harmonia społeczna w dużym skrócie i jeszcze większym uproszczeniu to współdziałanie ludzi w celu zoptymalizowania życia. Człowiekiem, który na ten temat wie chyba najwięcej jest filozof, politolog, ale przede wszystkim profesor Uniwersytetu Opolskiego Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz. Napisał on wydaną w 2017 roku książkę, zatytułowaną „Harmonia Społeczna”, która dogłębnie analizuje całe pojęcie.

W trakcie rozmowy z nami, profesor opowiedział o tym, jaki jest cel harmonii i jak można próbować ją osiągnąć

 

Pomimo tego, że zdaniem profesora osiągniecie takiego społeczeństwa jest niemożliwe podkreśla, że warto próbować. Swoje podejście uzasadnia w ten sposób

 

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia w sali spotkań MBP. Ma rozpocząć się o 17:30, a prowadzić je będzie Bartosz Suwiński. Książki profesora Korab-Karpowicza można kupić chociażby tutaj, a każdy, kto pojawi się na czwartkowym spotkaniu z własnym egzemplarzem, z pewnością będzie mógł liczyć na zdobyciu podpisu autora.

Filip Cierpisz
Fot.: MBP Opole