Sesja jest czasem pełnym napięć, stresu i ciągłego pośpiechu. Czasami jednak nasze ciało, ale przede wszystkim umysł, potrzebuje się zrelaksować i przystopować na chwilę. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przychodzi w tym trudnym okresie z ciekawą propozycją.

Strefa DOBROstanu to inicjatywa, która ma zadanie, jak sama nazwa wskazuje, stworzyć miejsce przeznaczone dla relaksu i odpoczynku, przy tworzeniu ręcznych robótek, takich jak makram, farbowanie tkanin, haftów oraz innych rzeczy użytkowych. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a w trakcie samego majsterkowania będzie można również rozluźnić się przy herbacie oraz angażujących rozmowach.

Organizatorką jest Małgorzata Wolnicka, która od wielu lat interesuje się tematyką rękodzieł, dla której samo tworzenie jest sposobem na ukojenie i zniwelowanie stresów. Wstęp na jej spotkania nie wymagają wcześniejszych rezerwacji, a za jedyne 15 zł będzie można wziąć w nich udział.

Studenci zostali zapytani o to, czy by wybrali się na takie wydarzenie.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17. Więcej informacji znajduje się na stronie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. LINK. 

Laurencja Boruc

Fot. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu