Maj to zdecydowanie wielka gratka dla fanów muzyki, a co się z tym wiąże – rozpoczęcie sezonu na koncerty plenerowe. W tym roku stolica polskiej piosenki ponownie zaskakuje i prezentuje moc atrakcji z okazji święta miasta. Motywem przewodnim jednego z koncertów będzie widowisko muzyczne z udziałem największych gwiazd muzyki alternatywnej.

Dni Opola 2022 odbędą się w dniach 21-22.05, a towarzyszyć im będą wyjątkowe imprezy. W sobotę 21 maja odbędzie się koncert Miasto jest nasze / SMOLIK i Goście, który okraszony zostanie występami muzyków polskiej sceny alternatywnej. Myślą przewodnią będzie obecność muzyki w przestrzeni publicznej, a wykonawcy zaprezentują dobrze znane i lubiane utwory o tematyce miasta.

Dyrektorem artystycznym całego widowiska jest Andrzej Smolik, który do udziału w koncercie zaprosił topowe gwiazdy, takie jak: Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Mery Spolskyczy czy Julia Marcel. Wykonawcy znani są ze współpracy z jedną z najbardziej cenionych polskich wytwórni muzycznych- Kayax.

Oczywiście nie może zabraknąć warstwy wizualnej, o którą zadba Tomasz Kuczma– artysta wizualny, autor okładek albumów muzycznych m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Przybysz, Mery Spolsky i wielu innych.

Show rozpocznie się 21 maja 2022 roku o godzinie 21:00 w Amfiteatrze, przy ul. Piastowskiej 14A. bilety, w kwocie 40 złotych dostępne są w kasach biletowych NCPP oraz na stronie internetowej

Julia Wenzel
Fot.: Kayax, NCPP