Interesują Cię egzotyczne podróże? Lubisz poznawać świat nie tylko przez doświadczenia, ale i również poprzez opowieści innych? Może po prostu jesteś ciekawy świata i chciałbyś zasięgnąć informacji o jednej z najsłynniejszych wysp na świecie? Jeśli odpowiedzi na te wszystkie pytania brzmią: TAK, to spotkanie jest dla Ciebie!

17 stycznia 2022 roku o godzinie 16.30 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się spotkanie pod tytułem Madagaskar- unikalna wyspa baobabów i lemurów. Wykład zostanie poprowadzony przez prof. dr hab. Janusza Słodczyka– nauczyciela akademickiego, ekonomistę, geografa i miłośnika podróż, który miał okazję poznać bliżej Madagaskar.

O tym, co najbardziej zachwyca na jednej z największych wysp na świecie opowiada prof. dr hab. Janusz Słodczyk.

Wielu ludziom Madagaskar kojarzy się z popularnym filmem animowanym, gdzie wyspa była ukazana jako tropikalna dżungla. Jak to wygląda w rzeczywistości? Turyści mają do czynienia z dzikością, naturą czy jednak cywilizacja wzięła górę? Na te pytania również odpowiedział nam prof. dr hab. Janusz Słodczyk.

Prof. dr hab. Janusz Słodczyk zaznacza również, że na spotkaniu opowie o wielu aspektach dotyczących Madagaskaru- o historii tego kraju, kulturze, ludziach, przyrodzie, cywilizacji oraz o zwierzętach (oczywiście na czele z lemurami, które są bardzo charakterystyczne dla tego miejsca).

Dlaczego temat wykładu to akurat podróż na Madagaskar? Prof. dr hab. Janusz Słodczyk przekonuje, że ta wyspa pomimo swojej rozpoznawalności, jest stosunkowo rzadko odwiedzana. Oprócz tego, wyspa odznacza się unikalną fauną i florą oraz niesamowitą różnorodnością zwierząt.

Więcej informacji znajduje się na stronie. LINK. 

Wiktoria Kramczyńska

Fot.: .facebook.com/UniwersytetOpolski