Kolejna dawka NOWOŚCI SINGLOWYCH! Maj i czerwiec zaskoczyły nas wieloma utworami wartymi uwagi. Chcecie dowiedzieć się jakie kawałki są na czasie? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszą listą nowości singlowych.

Ruskiefajki – Bóg kazał mi przestać

Bóg kazał mi przestać to kolejny singiel rozliczający się z burzliwym związkiem wokalistki. Zarówno muzyka i tekst są bardzo emocjonalne, wiem, że były partner skrzywdził autorkę. Padają w tekście mocne frazy typu ” Lustro pękł o z hukiem głośnym, jak się dowiedziałam o tym, że mi mówisz to samo co jej”.  Artystka opowiada nam także jakie czuje emocje do byłego, kluczowe są tu słowa ” Mi twoje oczy migoczą, bo śmiecia miałam za złoto” czy “Pragnę jednego widoku, jak się przymierzasz do skoku”. Po tym singlu wiemy, że należy uważać na ludzi, bo czasem Ci najbliżsi mogą skrzywdzić nas najbardziej. Utwór pochodzi z albumu Bóg kazał przestać.

Aleksandra Kowalska

Matt Simons – Self Control

Matt Simons powraca i po raz kolejny nie zawodzi. Najnowszy utwór artysty Self Contro to kawałek o sile woli, samo-sabotażu, i niezdrowych relacjach. Jak mówi sam piosenkarz: „Stare nawyki umierają ciężko, powrót do nich jest nieunikniony. Nasuwa się pytanie, dlaczego nadal robimy rzeczy i spędzamy czas z ludźmi, o których wiemy, że są dla nas złe?”.  Odpowiedź na to pytanie na pewno znajdziecie w tym utworze, ale mimo swojego przekazu o samokontroli, nie będziecie w stanie się od niego oderwać.

Małgorzata Ćwiek

Zbigniew Wodecki – Fantazja

Pomimo tego, że Zbigniewa Wodeckiego nie ma z nami od 4 lat, wciąż nie poznaliśmy całości jego twórczości. Przykładem tego może być chociażby utwór Fantazja, który zapowiada płytę Wodecki Jazz 70’ dialogi. Piosenka została w całości skomponowana przez Zbigniewa Wodeckiego, usłyszymy tam także jego głos, zarówno wyśpiewujący tekst jak i podczas scatu w połowie kawałka. Dostęp do tych nagrań zawdzięczamy w głównej mierze jego córce Kasi, ale brawa należą się także Jackowi Gawłowskiemu, który pracując nad remasteringiem nagrań, wykonał ogrom pracy nadając finalne brzmienie projektowi.  Słuchając Fantazji można odczuwać wiele emocji, od rozluźnienia spowodowanego samą muzyką aż po tęsknotę za wybitnym artystą.

Filip Cierpisz

Fear of Fallen – Helloween

Fear of Fallen to drugi singiel najnowszej płyty zespołu Helloween, która w całości ukaże się już w połowie czerwca. Najnowszy kawałek niemieckiej grupy metalowej jest szybki i wpadający w ucho, jednak co istotniejsze, za sprawą Kaia Hansena oraz Andiego Derisa utwór ma „charakter” lat osiemdziesiątych i natychmiast przywodzi na myśl pierwsze albumy zespołu, wydawane niemal czterdzieści lat temu. Słysząc ten znajomy wokal i charakterystyczne gitarowe brzmienia, nie sposób nie udać się w sentymentalną podróż, do początków kariery grupy Helloween. 

Julia Borkowska

Ewa Farna – Ciało

Ciało zapowiada już szósty polskojęzyczny album artystki. Singiel opowiada o akceptacji własnych słabości, szacunku do własnego wyglądu. Wokalistka wyszła na przeciw hejtowi jaki ją spotkał, przez jej wygląd. Artystka opowiada, że należy akceptować swoje ciało i nie przejmować się opinią innych, bo tylko my wiemy ile z nim przeszliśmy. Utwór wraz z teledyskiem zmuszają nas do zastanowienia się ile razy skrytykowaliśmy wygląd drugiej osoby oraz do spojrzenia na siebie inaczej.

Aleksandra Kowalska