Nowy sezon, nowy rok akademicki i masa świetnych nowości singlowych! W naszym dzisiejszej kompilacji utworów znajdziecie między innymi Beyoncé, Łzy, Ruskiefajki i wiele innych.

Imagine Dragons & J.I.D. -Enemy

 

Smoki powracają do świata legend. Mowa oczywiście o kolejnej, długo oczekiwanej kolaboracji pomiędzy Imagine Dragons, a studiem Riot Games, której owocem jest kawałek promujący serial Arcane osadzony w uniwersum League of Legends. Jak mówi Dan Reynolds – wokalista zespołu:

Enemy opowiada o pogodzeniu się z wewnętrznym konfliktem w świecie, w którym wydaje się, że nie można ufać nawet samemu sobie. W Arcane życie dwóch sióstr kieruje je na różne ścieżki i prowadzi do podziału, który grozi rozerwaniem całego miasta na strzępy. Podobnie jak serial, piosenka ma być zarówno osobista, jak i stanowić krytykę społeczeństwa, które wydaje się być nastawione na tworzenie podziałów.

Do utworu został również stworzony animowany teledysk, który przenosi Imagine Dragons oraz J.I.D do świata głównych bohaterek – Vi i Jinx.

Małgorzata Ćwiek

FreeAir -2-0-1-4

 

2-0-1-4 to kawałek promujący drugą płytę FreeAir, zatytułowaną Octaves of Mine. Ta luźna, rockowa kompozycja niesie ze sobą masę emocji, od pierwszych uderzeń w struny czuć, że nie jest to utwór, który ma tylko brzmieć. Ma on nieść ze sobą więcej, ma poruszać nie tylko nasze głowy w rytm muzyki, co robi niezwykle skutecznie, ale i nasze dusze. Pod względem kompozycyjnym, uwagę przykuwają przemyślane chórki, nadające doniosłości piosenki.

Filip Cierpisz

Ruskiefajki feat. Floral Bugs – Romance

Coraz większymi krokami zbliża się długo oczekiwany album debiutującej oraz niezwykle intrygującej artystki Aleksandry Kosakiewicz, znanej jako Ruskiefajki. Cechą charakterystyczną młodej wokalistki jest bez wątpienia emocjonalność oraz bezkompromisowość, którą można usłyszeć w jej dotychczasowym dorobku muzycznym. Teraz artystka przedstawia nam swój kolejny singel, w którym gościnnie udzielił się członek BDF Represent – Floral Bugs. Ten miłosny dialog pomiędzy dwójką zakochanych można nazwać nieprzyzwoitym, jednak da się w nim odczuć szaleństwo, pożądanie oraz uniesienie, co wszystko jest okraszone mrocznym klimatem. Przede wszystkim jednak singiel jest zaprzeczeniem mylnej tezy, że nie można łączyć dwóch odrębnych gatunków muzycznych – w  przypadku tej dwójki utalentowanych, młodych artystów był to strzał w dziesiątkę. To połączenie wniosło niezwykle zaskakujący efekt i bez wątpienia jest to coś zupełnie nowego na polskiej scenie muzycznej.

Aleksandra Anczyk

Coals – Lawa

Duet Coals zaskakuje utworem Lawa, dzięki któremu można poczuć vibe nocnych podróży pośród neonów oraz szalonych klubowych, klimatycznych nocy. Artyści łączą charakterystyczną melancholię Lany del Ray oraz szeroko rozumiany trap. Kompilacja tych stylów muzycznych daje słuchaczowi kawałek pełen skocznych bitów, a także chwytliwego tekstu. Niekończąca się impreza jest trzecim singlem zapowiadająca polskojęzyczną EPkę duetu, która się ukaże w styczniu 2022 roku.

Sara Rostkowska

Łzy – Agnieszka 2.0 Była mroźna zima

Czy zadawaliście sobie kiedykolwiek pytanie co się stało po pamiętnym lecie Agnieszki i ukochanego, który jej szukał? Jak się nazywał? Przede wszystkim dlaczego Agnieszka postanowiła wrócić do miejsca, gdzie się poznali? Adam Konkol wraz z zespołem Łzy postanowili napisać kontynuację historii miłosnej słynnej Agnieszki, która już dawno tutaj nie mieszka. Wsłuchując się w tak znaną melodię oraz tekst piosenki, która przenosi nas 25 lat wstecz, można usłyszeć odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Jednocześnie świetnie się bawić i poczuć emocje targające bohaterką kawałków.

Sara Rostkowska

Beyoncé – Be Alive

 

Queen B. zaskakuje fanów najnowszym utworem Be Alive, który został stworzony na potrzeby zwiastuna do filmu King Richard: Zwycięska Rodzina. Scenariusz autorstwa Zacha Baylina przedstawia historię rodzinę słynnych mistrzyń olimpijskich czyli Sereny i Venus Williams oraz ich relacji z ojcem Richardem. Co się tyczy singla, to nie jedyna nowość, która w tak świetnym melodyjnie oraz wokalnie wydaniu, czeka fanów. Już wkrótce oprócz premiery filmu pojawią się pierwsze zapowiedzi nadchodzącego albumu wokalistki, która jak się przyznała spędziła w studiu półtora roku.

Sara Rostkowska