Nadchodzi sesja, dlaczego więc by nie umilić sobie czasu nauki Nowościami Singlowymi? W dzisiejszej kompilacji znajdziecie m.in. Kubę, Selin, Muse i wiele innych! Kto powiedział, że należy studiować w ciszy?

Kuba – LOVESICK

Żyjemy w czasach, gdy obawiamy się najmniejszego kataru czy kaszlu – z wiadomego powodu, a co z chorobą z miłości? Czy głębokie uczucie może sprawić, że stracimy zdrowy osąd sytuacji? Na te pytania odpowiada Kuba w swym najnowszym utworze LOVESICK. Elektryzująca muzyka przeszywająca serce oraz wokal ukochanego, którego chciałoby się słuchać bez ustanku, tworzą idealną piosenkę do walentynkowej randki.  Artysta powalczy o miejsce na scenie Eurowizji 2022, pytanie czy swym singlem chwyci publikę oraz jury za serce?

Selin – Give And Take

Bierzemy każdego dnia wiedzę od naszych wykładowców, natomiast co dajemy w zamian – aktywność oraz świeże spojrzenie na współczesne problemy świata. Selin była w podobnej sytuacji. Artystka pobierała edukację muzyczną w Londynie, by następnie obdarować swym talentem całą kulę ziemską. Wokalistka zadebiutowała w zeszłym roku turecko -angielskim kawałkiem Gidip Gel, a teraz prezentuje najnowszy hit Give And Take, w którym opowiada o niezłomnej sile człowieka. Spokojna melodia, która przyspiesza przy refrenie perfekcyjnie wpasowała się do klimatu hitu.

Muse – WON’T STAND DOWN

Z jaką muzyką kojarzy się walka? Oczywiście, że z rockiem. Mocne uderzenia perkusji, pewne pociągnięcia strun gitarowych, a do tego wokal, który przebija się przez ludzki tłum zagubionych dusz. To wszystko w połączeniu z nowoczesnymi elektrycznymi bitami przedstawia angielskie trio Muse, w najnowszym singlu WON’T STAND DOWN. Utwór jest zapowiedzią nadchodzącego albumu, o którym chwilowo nie ma więcej informacji. Piosenka wskazuje jedynie, że zespół powraca do starego rockowego brzmienia. Jak wspomina wokalista Matt Bellamy: “Won’t Stand Down to piosenka o przeciwstawieniu się tym, którzy chcą nas zastraszyć, czy to na placu zabaw, w pracy czy gdziekolwiek. O chronieniu się przed przymusem i socjopatyczną manipulacją oraz stawianiu czoła przeciwnościom z siłą, pewnością i agresją.”  Ciekawe czy nadchodząca płyta będzie w podobnej tematyce.

Avril Lavigne – Love It When You Hate Me (feat. blackbear)

Zaskakujący duet Avril Lavigne oraz blackbear i intrygująca gra słów tytułu I Love It When You Hate Me. Można by śmiało zadać sobie pytanie, jak można kochać nienawiść do siebie, jednak jest to możliwe. Tak samo jak połączenie punku oraz rapu. W krótkim, aczkolwiek treściwym kawałku poznajemy historię zbuntowanej kobiety, która nie pozwoli sobą pomiatać. Kontroluje uczucia oraz nie przejmuje się opinią innych. Wokalistka od początku swej kariery swymi przekonaniami oraz wewnętrzną siłą przyciągała rzeszę fanów. Księżniczka punku niedługo zaszczyci swą obecnością Polskę, ponieważ 02.03.2022 zagra koncert w Łodzi.  Natomiast teraz przedstawia opinii publicznej najnowszy kawałek, który jest zapowiedzią jej siódmego studyjnego albumu Love Sux.

Gabry Ponte, R3HAB, Timmy Trumpet – Call Me

Odświeżając sobie wiadomości z całego semestru, warto odświeżyć sobie kawałek Call Me pierwotnie wykonany przez Blondie 42 lata temu. Pomoże w tym zaskakujący skład Gabry Ponte, R3HAB i Timmy Trumpet. Najnowszy kawałek wydawałby się profanacją świetnego hitu, który był wówczas przełomowym nagraniem w świecie muzyki tanecznej. Co warto napomknąć Blondie nigdy nie grali disco polo, natomiast zajmowali się punk rockiem. Stąd pytanie czy to był strzał w dziesiątkę, by połączyć klasyk oraz stylistyczny Goa Dance? Oceńcie sami.

Sara Rostkowska

Fot.: Sara Rostkowska