Liście opadają, temperatura spada, mroźny wiatr wieje i ochładza nasze ciała. Jednak na ratunek przybywają muzycy, którzy swoją twórczością ogrzewają nasze serca. Zapraszamy do najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #42. 

Doda-Wodospady

Utalentowana, kontrowersyjna i prawdziwa – taka właśnie jest Doda. Niedawno wydała płytę Aquaria, na której znajdują się Wodospady, czyli najnowszy singiel artystki, promujący jej autorskie reality show pt. Doda. 12 kroków do miłości. Utwór jest niezwykle porywającym, ma wręcz wibrujące klubowe brzmienie.  W połączeniu z głosem Doroty Rabczewskiej tworzą spójną całość. Za produkcję odpowiedzialny jest jakże niezastąpiony duet Patryka Kumóra&Dominica Buczkowskiego z Hotelu Torino.

Julia Wenzel

Krzysztof Zalewski -O Tobie myśl

Zalef powraca, i to w jakim stylu! 17 grudnia na warszawskiej hali Torwar odbędzie się wyjątkowy koncert, będący podsumowaniem całej trasy związanej z ostatnią płytą artysty, pt. Zabawa. Oczywiście to nie koniec niespodzianek, jakie zafundowała nam wytwórnia Kayax. O Tobie myśl to kawałek dobrze znany wiernym fanom Krzysztofa, którzy wielokrotnie mogli go usłyszeć podczas jego występów na żywo. Utwór jest w bardzo charakterystycznym stylu dla Zalewskiego, w wersji singlowej zostanie opublikowany na specjalnej edycji albumu Zabawa.

Julia Wenzel

bryska – Mary Jane

Pająki to ośmionożne stworzenia, które przyprawiają o dreszcze wielu. Jednak jest na świecie jeden pająk, który nie budzi wstrętu nikogo. Mowa tu o Spider-Manie, znanym Marvelowym bohaterze kryjącym się pod maską. To właśnie on znalazł swoje wyjątkowe miejsce w najnowszym utworze bryski. Kawałek Mary Jane to intrygująca historia miłości urozmaicona nawiązaniami do popularnego filmu. Artystka pokazuje swój pazur i częstuje nasze uszy brzmieniem innym niż elektroniczne. Tym razem zostajemy schwytani w pajęczą sieć za pomocą dźwięków gitary i perkusji, na których piosenkarka znakomicie się odnajduje. Warto dodać, że numer pochodzi z najnowszej płyty zatytułowanej [moja ciemność]², której premiera odbyła się 18 listopada 2022 roku.

Justyna Dużyńska

Ava Max – Weapons

Cudowny głos wokalistki z elektroniczną muzyką – czy może istnieć lepsze połączenie? Ava Max kolejny raz pokazuje, że króluje w tym gatunku muzycznym i wręcz nie ma sobie równych. Piosenka jest o miłości i rozstaniu. Wydaje mi się, że takie połączenie muzyki i tekstu jest intrygujące. Weapons jest utworem, który promuje płytę pod tytułem Diamonds&Dancefloors, która będzie miała premierę w 2023 roku.

Mateusz Gruchot

Kabe x Miszel – Bon Appétit

Zdecydowanie intrygujące i dosyć tajemnicze połączenie twórczości dwóch raperów sprawiło, że powstał utwór Bon Appétit . Tekst kawałka jest mobilizacyjny, zachęca do wiary w siebie i w swoje możliwości. To drugi singiel promujący wspólny projekt Kabe i Miszela, który pojawi się na rynku w grudniu tego roku. Jednak póki co, twórcy nie zdradzają szczegółowych informacji. Wiadomo jedynie, że nadchodzący album będzie nosił tytuł Złote przeboje.

Mateusz Gruchot

Fot.: Sara Rostkowska