Z okazji niezwykłego święta jakim są Mikołajki, otrzymujemy wiele prezentów, ale też dzielimy się dobrocią. W tym dniu uśmiechy goszczą na twarzach, zarówno małych, jak i dużych słuchaczy. To dzięki artystom, którzy ofiarowali nam swoje piosenki, które znajdziecie w najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #43!

Metallica – Lux Æterna

Metallica niespodziewanie wydała singiel Lux Æterna. Jest on zapowiedzią nadchodzącej płyty pod tytułem 72 seasons, która ma ukazać się 14 kwietnia przyszłego roku. Utworowi podobnie, jak przy okazji wszystkich kawałków z ostatniego albumu, towarzyszy teledysk. Jednocześnie muzycy zapowiedzieli trasę światową, w tym dwa koncerty w Polsce. Kompozycja jest dosyć krótka w porównaniu z ich ostatnimi wydawnictwami, trwa zaledwie trzy i pół minuty. Brzmieniowo jest dosyć specyficzna, ma w sobie pazur z Kill’em All, jednak mocno balansuje między Thrash a Heavy Metalem, z przewagą na stronę tego drugiego. Tak nietypowe dla riffów Jamesa kostkowanie naprzemienne, w połączeniu z jeszcze rzadziej spotykaną podwójną stopą Larsa sprawia, że Lux Æterna został bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów.

Filip Cierpisz

Roxen x Selin – Enemies

Jeśli szukacie dobrej, wyróżniającej się, popowej muzyki, to ten utwór jest czymś dla was! Roxen i Selin połączyły swoje niesamowite głosy z delikatną warstwą muzyczną, tworząc iście magiczny singiel. Jego styl bardzo twórczość Avy Max, choć obie wokalistki dodają coś od siebie – sprawiając, że aranżacja wyróżnia się spośród innych. Przepiękny teledysk został nakręcony w Bukareszcie, i kto wie, może ta piosenka zwiastuje jakiś nowy projekt muzyczny? Czas pokaże.

Mateusz Gruchot

PG Roxette – Wish You The Best For Xmas

Piosenka idealna dla tych, którzy chcą poczuć klimat świąt. Jest to elektroniczny utwór, w którym można usłyszeć dzwoneczki, co stwarza idealną okazję do rozpoczęcia świątecznego okresu. Intrygujące jest to, że PG Roxette poczuł tą zimową aurę, latem, kiedy słońce ogrzewało mu ciało, przyszła do niego wena, aby stworzyć bożonarodzeniowy kawałek. W ten oto sposób powstało Wish You The Best For Xmas. Jest to singiel w ramach projektu wokalisty z Andreasem Brobergerem, który jest producentem muzycznym, który wypromował Roxette i słynne It Must Have Been Love.

Mateusz Gruchot

QMPLE ft. Kombii – POKOLENIE ale to QMPLE

Świat mknie do przodu, czasy się zmieniają, a wraz z nimi również muzyka. Ze względu na to bardzo przyjemnie patrzy się na powroty dawnych, polskich hitów w wykonaniu raperów. Obecnie jest to zabieg bez wątpienia popularny, a jego zastosowanie można zauważyć u takich artystów jak Smolasty czy Tribbs. W związku z tym nietrudno się dziwić, że ekipa z labelu QueQuality, również dodała do tego swoją cegiełkę. Kawałek POKOLENIE ale to QMPLE jest powiewem ogromnej nostalgii. Świetnie wykonane zwrotki połączone z refrenem znanego utworu sprzed lat, tworzą jego ciekawą i unowocześnioną wersję. Co więcej, tytułowe pokolenia w rzeczywistości łączą się dzięki gościnnemu występowi Kombii, oryginalnego twórcy tego dzieła. Numer pochodzi z najnowszej płyty raperów zatytułowanej QMPLE.

Justyna Dużyńska

2115 – I’M A STAR NOW ft. Pressa, Bedoes 2115, White 2115, Kuqe 2115, Flexxy 2115, Blacha 2115

Mimo chłodu i zbliżającej się zimy chłopaki znów ogrzewają atmosferę swymi bitami. 2115, tym razem w nieco innym delikatniejszym brzmieniu, ale jak zawsze z mocnym przekazem, przenosi nas na ulicę Los Angeles. Za nimi wiele wzlotów i upadków, a dziś dumni z tego gdzie są, dzielą się tym ze swoimi słuchaczami. Kolejny singiel promujący pierwszą wspólną płytę chłopaków – Rodzinny Biznes – z pewnością niejednemu zapętli się na jego playliście.

Ewelina Bryja

Fot.: Sara Rostkowska