Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta! Porządki w domu zrobione, pierogi ulepione, ciasta upieczone to można się choć na chwilę zrelaksować i posłuchać najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #44! Artyści przygotowali dla nas coś specjalnego, zarówno dla tych, którzy obchodzą Boże Narodzenie i dla tych, którzy już mają dość świątecznych piosenek. 

KUBA, Anastazja, Ada Skon, Szalina Malina, Gontarski, Warjat Radek, zetkacper – Jingle Bell Rock

Kuba Szmajkowski znany ze swej muzycznej drogi do finału pierwszej edycji The Voice Kids bez ustanku rozwija swą karierę. Po programie został wokalistą boysbandu 4Dreamers, z którym wydał dwa albumy studyjne 4Dreamers oraz nb. Jednak to nie  zadowalało młodego muzyka, w 2021 został solowym artystą i pod imieniem KUBA starał się dostać na scenę konkursu Eurowizji 2022 jako polski reprezentant. Niestety się nie udało, ale to nie zatrzymało Kuby, aby dalej sięgał po marzenia bądź je spełniał. Tym razem zaprosił polskich influencerów do współpracy, aby stworzyć cover jednego z najbardziej znanych świątecznych utworów, jakim jest Jingle Bell Rock. Znana melodia zachęca do wspólnej zabawy, a przede wszystkim pomaga poczuć magię świąt.

Sara Rostkowska

BEYOND THE BLACK – Dancing In The Dark

Jeśli ktoś szuka dobrego rocka, to zdecydowanie jest to właściwy adres! Opowiadający o wierze w siebie i w swoje możliwości utwór można opisać jako połączenie Alter Bridge z Linkin Park. Do tego dochodzi mocny, lekko zachrypnięty głos wokalistki Jennifer Haben. Gdy po raz pierwszy usłyszałem tą piosenkę, miałem ciarki na ciele. Jest to czwarty i ostatni singiel promujący najnowszą płytę zespołu pt. Beyond The Black, która będzie miała premiera 13 stycznia. Jest na co czekać.

Mateusz Gruchot

sanah – Wilcza zamieć

Kto zna twórczość Zuzanny Jurczak, ten zapewne wie, że w 2019 roku już zmierzyła się z tą balladą. Minęły 3 lata od tego wydarzenia, a sanah stała się jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek, i niespodziewanie postanowiła po raz drugi podjąć próbę stworzenia swojej wersji utworu z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, przy okazji reklamując najnowszą wersję tej produkcji. Jak poszło? Fenomenalnie i klimatycznie. Jej interpretacja tego dzieła w połączeniu z przepięknym teledyskiem, który nawiązuje do postaci Geralta z Rivii i świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, łączy się w niesamowitą pieśń.

Mateusz Gruchot

Anitta feat Lexa, POCAH e Rebecca – AVISA LÁ

Elektroniczne bity z muzyką latynoamerykańską zawsze stanowi świetne połączenie, i tak jest w tym przypadku. Choć zdecydowanie dominują tutaj współczesne rytmy, mimo wszystko piosenka ta ma swój specyficzny klimat, który z pewnością zachwyci każdego fana kultury Ameryki Łacińskiej. AVISA LÁ jest to singiel znajdujący się na najnowszej płycie Anitty pt. A Procura da Anitta Perfeita. Wokalistka zaprosiła do współpracy przy tworzeniu tego kawałka Lexę, POCAH i Rebeccę.

Mateusz Gruchot

Green Day -Nice Guys Finish Last (live)

Za oknem nie jest za zielono, a to o czym marzymy to pewnie ciepłe kakao i kocyk. Zmarzluchom przychodzi z pomocą zespół Green Day, który ogrzewa atmosferę swoim kawałkiem Nice Guys Finish Last (live). Co ciekawe pierwszy raz ten hit można było usłyszeć już w 1997 roku na płycie Nimrod. Artyści uwielbiają powracać do tej perełki na swoich koncertach, na których dodają coś nowego do hitu. Tak było i tym razem. Utwór swoim brzemieniem może porwać słuchacza do żywiołowego, szalonego tańca, który z pewnością rozgrzeje bardziej niż nie jedna herbata!

Ewelina Bryja

Karian ft. Maryla Palimąka – Ona ma to (prod. golonq)

Karian wydaje kolejny singiel promujący jego najnowszy album – Płyta i utrzymuje wysoką poprzeczkę. Utwór Ona ma to jest świetnym połączeniem dwóch różnorodnych wokali, które zachwycają uszy. Artysta tworzy spójną całość z Maryą Palimąką, jednocześnie kreując nieopisaną magię i powiew tajemniczości. Kawałek kryje w sobie głęboką historię pod płaszczem przenośni, a co więcej zachwyca nieszablonowym bitem.

Justyna Dużyńska

Fot.: Sara Rostkowska