Styczeń to taki okres, gdy każdy stara się coś zmienić w swoim życiu i wprowadzić do swej codzienności jak najwięcej postanowień noworocznych. Popularne zwykle jest wtedy powiedzenie “nowy rok, nowa ja”, jednak jest coś co pozostaje takie samo. Oczywiście chodzi o artystów i ich świetną twórczość. Zapraszamy do najnowszej kompilacji Nowości Singlowych #45!

Ava Max – Dancing’s Done

Ava Max odkrywa przed fanami swą ciemną stronę. Znana ze skocznych melodii, zapadających w pamięć tekstów, a przede wszystkim pozytywnego nastawienia artystka zaskakuje swym najnowszym utworem Dancing’s Done. Piosenka jest utrzymana w mrocznym klimacie, tak kompletnie różniącym się od tego co zawsze prezentowała wokalistka. Kawałek przyciąga swym tekstem i nową dojrzałością piosenkarki, która obiera nową drogę kariery. Jaka to dokładnie ścieżka, dowiemy się już wkrótce, ponieważ 27 stycznia ma się ukazać nowa płyta artystki pt. Diamonds and Dancefloors pod nakładem Atlantic Records.

Central Cee- Let go

Brytyjski raper Central Cee zasłynął na międzynarodowej scenie muzycznej trzy lata temu, gdy wydał utwór Day In The Life. Od tamtej pory jego kariera nabierała coraz to szybszego tempa. Stworzył wiele świetnych autorskich kawałków, ale nie tylko. Tym razem jego fani mieli okazję usłyszeć cover znanego hitu Passenger Let Her Go. Znana ze swej dramaturgii ballada, dzięki odświeżeniu dostała nowego życia. Tekst niewiele się zmienił, najbardziej zaskakuje melodia, której bity można śmiało porównać do ostatniego hitu QMPLE we współpracy z Kombii, czyli POKOLENIE.

SMYLES – Viva La Vida

Żyj pełnią życia – taki przekaz miała piosenka Coldplay w 2008 roku pt. Viva La Vida. Duńska wokalistka SMYLES postanowiła wywołać uśmiech na twarzach swych odbiorców i stworzyła cover znanego hitu. Pomimo braku słyszalnej w oryginalnej wersji orkiestry, nowa odsłona słynnego na cały świat powiedzenia, od pierwszych dźwięków piosenki przedstawia korzenie rodzimej wytwórni, czyli Warner Media Group. Delikatnie melodycznie singiel w połączeniu z pięknym wokalem SMYLES przypomina, jak można cieszyć się życiem.

Post Malone & The Weeknd – Love Is The Remedy

Post Malone i The Weeknd znów łączą siły we wspólnym kawałku, jakim jest Love Is The Remedy. Chłopaki uzupełniają się wokalnie, podczas najnowszej romantycznej ballady. The Weeknd opowiada w nostalgiczny sposób o tęsknocie za ukochaną osobą, a Post Malone nie ustępuje mu ani na krok w przekazie. Podobny wydźwięk miały poprzednie projekty artystów, jakimi były hity Love Is A Game, Tried to Love czy Bad Head Games. Kto wie, może duet The Weeknd i Post Malone pozostanie już na stałe? Jeśli tak, to możemy oczekiwać wielu pięknych miłosnych singli, które poruszą serca i umysły audytorium.

Lana Del Rey – Crazy For You

Myślę, że wielu fanów Lany Del Rey szaleje za jej eterycznością oraz unikatowym wokalem, a przede wszystkim lekkością w tworzeniu przepięknych i zapadających w pamięć ballad. Kolejnym takim utworem jest Crazy For You, który został udostępniony na portalach streamingowych siedem lat po jego stworzeniu. Początkowo miał się on znaleźć na albumie studyjnym artystki Honeymoon, który miał swą premierę w 2015 roku, ale poprzez różne komplikacje Lana musiała zrezygnować z umieszczenia Crazy For You na playliście krążka. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pomimo małego poślizgu czasowego, followersi Lany mogą się cieszyć jej nowym hitem, który powstał we współpracy z Rickiem Nowelsem.

Sara Rostkowska

Fot.: Sara Rostkowska