Mówi się że kwiecień przeplata trochę zimy trochę lata. W dzisiejszym zestawieniu jest podobnie – mix najróżniejszych gatunków muzycznych, które podbiją wasze serca! W najświeższym zestawieniu Nowości Singlowych #53 m.in Cyrko, David Kushner i PlanBe.

David Guetta, Anne-Marie, Coi Leray – Baby Don’t Hurt Me

Po jakże udanym remasterze piosenki I’m Good (Blue) David Guetta wraca do nas z kolejnym utworem. Tym razem wraz z Anne-Marie i Coi Leray stworzył nową aranżacje What Is Love, czyli dobrze znanej piosenki z 1994 roku wykonanej przez zespół Haddaway. Czy nowa wersja wpada w ucho? Oczywiście, że tak. Myślę, że to nowy przebój, w którym zakocha się dosłownie każdy. Ponadto nawet teledysk z zawartym tekstem przykuwa wzrok dzięki swojemu artystycznemu wykonaniu.

Mateusz Gruchot

 

PlanBe – Lubię 2 (prod. Boi Ecchi)

Czy to nocne trasy po mieście, czy długie wojaże – klimat tej nuty sprawi, że każda podróż będzie przyjemnością. Utrzymana w trapowym charakterze piosenka opowiada o miłości do pewnej kobiety. Niezwykle klimatyczny teledysk, utrzymany w imprezowym charakterze zwraca swoją uwagę. To jeden z tych wokalistów, którego kawałki są niezwykłą ucztą dla ucha i oka. Utwór powstał we współpracy z producentem Boi Ecchi, a swoim rytmem nawiązuje do numeru Lubię z poprzedniej płyty Planka zatytułowanej Insomnia.

Mateusz Gruchot

 

sanah – Marcepan

Po wielkiej uczcie przyszła pora na deser, dlatego też sanah serwuje nam kolejny smakowity hit – Marcepan. Choć nie każdy może być fanem tego smakołyku, ten utwór na pewno skradnie serca wielu słuchaczy. Rytmiczne brzmienie i wpadający w ucho tekst tworzą razem wspaniałą kompozycję, która z pewnością porwie do tańca. Co więcej, artystka po raz kolejny udowadnia, że potrafi tworzyć nie tylko piękne ballady, ale także pełne energii i pozytywnej wibracji utwory.

Ewelina Bryja

 

Cyrko – #mójbyły

Martyny Cyrko to młoda artystka, której głos emanuje przyjemną delikatnością, tworząc ciekawe kontrasty z wyrazistymi dźwiękami gitar. Z pewnością to właśnie one rozbrzmiewają w jej najnowszym utworze #mójbyły. Pozornie, prosty tekst opowiada intrygującą historię rozstania, a mimo trudnego tematu, jakim jest rozłąka, melodia i wokal dodają numerowi lekkości. Natomiast mocne akordy gitarowe nadają mu siły oraz charakteru. Czyżbyśmy mieli tu do czynienia z kolejnym przebojem?

Ewelina Bryja

 

Marshmello, Farruko – Esta Vida

Esta Vida to latynoski singiel duetu Marshmello oraz Farruko. Utwór, rozgrzewa atmosferę i pomimo wiosennej pogody, przypomina o zbliżającym się lecie! Piosenka na pewno przywoła do życia nasze pozytywne emocje oraz odczucia. Co więcej, pozwoli nam się cieszyć ciepłymi dniami, które już nadchodzą. Duet, którego słuchacze się nie spodziewali, zaskakuje w przestrzeni muzycznej i z pewnością podbije serca fanów swoim debiutem.

Ewelina Bryja

 

David Kushner – Daylight

Mieszanka delikatnych dźwięków klawiszy z ciężkimi uderzeniami basu i bębnów to właśnie nowy utwór Davida Kushnera zatytułowany Daylight. Kawałek sprawia wrażenie, jakby nie była, to tylko zwykła ballada, a cięższy utwór z mocniejszymi bitami. To wszystko, dzięki nietuzinkowej barwie muzyka, która jest ciemna, a także bardzo ciepła. Jest to opowieść o każdym i części w sobie samym, która nas pociąga w pewien mrok. Każdy z nas dobrze wie, jak silne bywają pokusy, jednak w takich momentach, pojawia się światło, które pomaga nam się otrząsnąć. Głęboka historia, opowiedziana przez 22-latka, już staje się hitem internetu.

Olivia Turek

 

Punched Orange – Hurt

Gdy słyszę tezę, że dobry, mocny polski rock skończył się na pokoleniu moich rodziców, od razu nasuwa mi się przykład Punched Orange. Chłopaki ze Śląska 14 kwietnia wydali nowy singiel – Hurt, który rozpala słuchaczy. Możliwe, że nie tylko ich, ponieważ w samym teledysku również możemy zobaczyć płonącego pluszowego misia. Dla mnie jest on symbolicznym sposobem pokazania jak poruszana w numerze tematyka przemocy bliskich niszczy w ludziach poczucie bezpieczeństwa, stabilności i dziecięcej naiwność. Mocne brzmienie instrumentów w połączeniu z wokalem Daniela Chwastka oraz z samym tekstem może wywołać gęsią skórkę u niejednego odbiorcy. Z pewnością będą mogli przekonać się o tym studenci Uniwersytetu Opolskiego, którzy usłyszą ich już podczas nadchodzących Piastonaliów.

Magdalena Turło

 

Laura Marano – Boundaries

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć równowagę między pomocą innym, a dbaniem o własne potrzeby. Laura Marano w swoim najnowszym utworze – Boundaries, podkreśla więc znaczenie stawiania granic w relacjach z ludźmi. Często jedna ze stron jest w stanie poświęcić niemal wszystko na rzecz drugiej osoby, a i tak jest to cały czas za mało. Mimo trudnej tematyki utwór wprowadza słuchacza w miły nastrój i sprawia, że ciało zaczyna się bujać. Była gwiazda Disney Channel dla wielu młodych ludzi może być inspiracją do działania oraz przekraczania swoich własnych granic.

Magdalena Turło

 

bryska – stalker

Czujecie na sobie niepokojący wzrok zza okna? To z pewnością stalker, którego bryska przyprowadziła nam po swojej ostatniej trasie koncertowej. Numer ten to elektroniczna kompozycja dla zmysłów połączona z tajemniczością. Artystka nie próżnuje, opowiadając nam z pewnością nieobcą historię stalkingu, który mrozi krew w żyłach. Dodatkowo kawałek może być nawiązaniem do słynnej sceny z filmu Krzyk, w którym to Casey Becker rozmawia przez telefon z tytułowym oprawcą.

Justyna Dużyńska

Fot.: Justyna Dużyńska