Chociaż słoneczna majówka już przeminęła, a grill został ugaszony, my nie rozpaczamy. Wiemy, że każdą chwilę umilą nam najnowsze utwory artystów, którzy przez ten czas nie spali. W najświeższym zestawieniu Nowości Singlowych #54 m.in. Bring Me The Horizon, Dawid Kwiatkowski oraz Filipek.

Dawid Kwiatkowski – Cafѐ de Paris

 

Oficjalnie można oznajmić, że Dawid Kwiatkowski powrócił. Wydany niedawno utwór Cafѐ de Paris, jest jak świeża bagietka, sprzedawana codziennie we francuskiej piekarni. Z każdym kolejnym dniem, odkrywamy jej kompozycję na nowo. Dodatkowo słuchacze otrzymali małą niespodziankę od muzyka, jaką jest kilka słów w języku francuskim pod koniec piosenki. Delikatny beat oraz instrumental, połączony z głosem wokalisty, brzmi, jak przyjemna nuta na zbliżające się letnie wieczory. Nic tylko włączyć radio i słuchać bez końca.

Olivia Turek

 

Filipek – Nocna Warszawa

 

Filipek przychodzi do nas z kolejnym, świeżym numerem i tym razem przedstawia nam Polską stolicę. Jednak nie jest ona taka zwykła, ponieważ raper opowiada o jej ciemniejszej stronie – pełna brudu, patrzenia jeden na drugiego oraz oceniania. Powolny, melancholijny kawałek, połączony z klimatycznym teledyskiem rodem z lat 90, tworzy niesamowite wrażenie. Ten singiel mocno wyróżnia się spośród innych w repertuarze artysty, sprawiając, że jest to kolejny argument za tym, aby go posłuchać.

Mateusz Gruchot

 

Jason Derulo – Glad U Came

 

Jason Derulo prezentuje nam swój kolejny singiel i z pewnością łatwo można się w nim zakochać. Numer Glad U Came opowiada o sile przeznaczenia oraz miłości dwóch osób do siebie. Jak mówi sam wokalista, pracę nad tym utworem trwały około 2 lata, więc jego ostateczny kształt jest wynikiem mozolnej pracy. Cechą charakterystyczną tego kawałka bezspornie jest wyjątkowa melodia, która szybko wpada w ucho.

Mateusz Gruchot

 

Ed Sheeran – Boat

 

Wsiądźmy na łódkę wraz z Edem Sheeranem w rytm nowego singla Boat. Dajmy się ponieść melodii i przenieść w inny świat. Zanurzmy się w ten utwór jak w wodę i pozwólmy, żeby proste, ale wyraźne dźwięki gitar nas pochłonęły. Kawałek ten był jednym z oficjalnych singli zapowiadających wydany 5 maja album – (Subtract). Jest to już szósty pełnowymiarowy krążek brytyjskiego artysty, którą pokochały miliony.

Ewelina Bryja

 

Lanberry, Bovska – Stare Piosenki

 

Często zdarza się, że nucimy pod nosem dawne piosenki, które zapadły nam kiedyś w pamięć. Jednak czasami potrzebujemy powiewu świeżości, czego dobrym przykładem jest nowy singiel Stare Piosenki w wykonaniu młodych wokalistek Lanberry i Bovskiej. Utwór zachwyca chwytliwym refrenem oraz wpadającą w ucho melodią, dzięki czemu z pewnością łatwo go zapmiętacie. Gotowi na wspólne nucenie?

Ewelina Bryja

 

bryska – California Boy (jjjerk)

 

Pierwszym lotem z Kalifornii prosto w miłosne objęcia. Bo przecież nie można przejść obojętnie obok California Boy (jjjerk). Tym razem bryska opowiada nam historię zauroczenia chłopcem ze Stanów, jednak nie daje mu sobie wejść na głowę. Prawdopodobnie jest to już tylko przeszłość, która przeminęła z wiatrem. Numer muzycznie jest przyjemny dla ucha, a wokal jak zwykle nie zawodzi. Ponadto artystka tym razem częstuje nasze uszy anglojęzyczną treścią.

Justyna Dużyńska

 

Bring Me The Horizon – LosT

 

Po dłuższej przerwie Bring Me The Horizon, w końcu powraca wraz z kawałkiem LosT. Numer to opowieść o zagubieniu we własny umyśle, poczuciu odmienności i związanej z tym bezradności. Jednakże może on też nieść za sobą drugie dno, jakim są natarczywe próby leczenia tego co nie jest zepsute. Uzasadnieniem może być dość wymowny teledysk z szaloną scenerią szpitala psychiatrycznego. Co więcej, kawałek ma ciekawą, niekonwencjonalną kompozycję, która świetnie podkreśla cały koncept.

Justyna Dużyńska

 

K/DA – VILLAIN ft. @MadisonBeer and @kimpetras | Rock Cover

 

Myśleliście kiedyś, że nie da się zrobić z jakiegoś utworu rockowego coveru? Rain Paris udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Artystka jest znana z tworzenia mocniejszych wersji dobrze znanych kawałków, które chwytają za serce. Tym razem przywitała nas świeżą kompozycją numeru K/DA, czyli znanej, wirtualnej grupy związanej z grą League of Legends. VILLAIN bez dwóch zdań brzmi świetnie, a dźwięki gitary i perkusji dodają mu powera. Co więcej, Rain bawi się wybornie swoim wokalem co sprawia, że utwór nie zatraca swojej głębi.

Justyna Dużyńska

Fot.: Justyna Dużyńska