Tegoroczna studencka impreza, czyli Piastonalia już się rozpoczęły! Dlatego wiemy, że przyda wam się drobna rozgrzewka przed śpiewaniem pod sceną. Nowości singlowe #55 to idealna składanka do treningu przed znakomitą imprezą.

Thirty Seconds To Mars – Stuck

 

Zapnijcie pasy, ponieważ za chwilę wyruszamy w kosmos. Tym razem lecimy na Marsa z Thirty Seconds To Mars. Choć nowy singiel zespołu – Stuck nie ma wiele wspólnego z kosmosem, jedno jest pewne – jest on absolutnie nieziemski. Chwytliwy, rytmiczny refren oraz melodia będą nieustannie krążyć w waszych głowach, jak Ziemia wokół Słońca. Kawałek zapowiada kolejny album grupy, który swoją premierę będzie miał już 15 września.

Ewelina Bryja

 

Sara James – Naprawdę chcę (z filmu “Mała Syrenka”)

 

Disney odświeża kolejną animację, a wraz z nią muzyczne przeboje! Tym razem na tapetę trafia utwór Naprawdę chcę z bajki Mała Syrenka, której historia na nowo zostanie przedstawiona w wersji kinowej już 26 maja. Znana i lubiana przez wielu piosenka o samotności pomimo posiadania niemal wszystkiego w niezwykle poruszający sposób została zinterpretowana przez Sarę James. Łagodny głos młodej piosenkarki z mocnymi akcentami nadał utworowi głębi, dzięki czemu słuchając jej można się wzruszyć i prawdziwie przejąć losem bohaterki. Nowa wersja kawałka na pozór niczym nie odbiegająca od oryginału tak naprawdę różni się diametralnie. Śmiało można stwierdzić, że artystka czaruję tym wykonaniem i przenosi w bajkowy świat.

Magdalena Turło

 

NOSOWSKA – Runo

 

Jeśli ktoś myślał, że czas Katarzyny Nosowskiej dobiegł końca to był w dużym błędzie. Piosenkarka po 5 latach wydaje nowy album Degrengolada, którego premiera odbyła się 19 maja. Jedną z piosenek zapowiadających to wydarzenie jest Runo. Utwory tej kultowej, polskiej piosenkarki już od pewnego czasu odbiegają od klasycznego rocka zmierzając w stronę rocka alternatywnego, czy wręcz popu. Przykładem tego jest właśnie ten kawałek, którego delikatna, rytmiczna ścieżka dźwiękowa wprowadza człowieka w stan relaksu. Sam tekst skłania słuchacza do refleksji nad miłością i związkami. W pewien sposób jest to niezwykle zmysłowy wręcz erotyczny numer.

Magdalena Turło

 

Loi – NEWS

 

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z taką muzyką, która nie chciała wyjść z głowy. Najnowszy singiel Loi to połączenie popu, funku i dance. Niezwykle pozytywny tekst o miłosnym charakterze wraz z muzyką tworzy wyjątkowy kawałek. Warty wyróżnienia jest także teledysk, składający się w większości z różnych serwisów informacyjnych. Czy to nowy hit lata? Z pewnością ta coraz popularniejsza artystka chce zawalczyć o ten tytuł. Jej pierwsza trasa koncertowa zapowiada się wyśmienicie.

Mateusz Gruchot

 

Conan Gray – Never Ending Song

 

Nawiązywanie do różnych odmian muzyki popowej z lat 80. i 90. jest cały czas widoczne w muzyce rozrywkowej. Jednym z nich jest synth pop, w której to konwencji jest utrzymany, wydany 19 maja, najnowszy singiel od Conana Graya. Trudno znaleźć informację, czy Never Ending Song to zapowiedź nowego albumu, czy pojedynczy strzał od tego młodego dwudziestopięcioletniego artysty z USA. Kawałek łączy ze sobą taneczne elementy z nieco nostalgicznym nastrojem przebijającym się z syntezatorów. Pozostaje tylko czekać co dalej z tego wyniknie.

Dariusz Kucharek

 

Opał ft. Ochman – Energia (prod. Favst)

 

Rap już od wielu lat pokazuje, że wchodzi w związki z wieloma odmiany muzyki. Widać to i po nu metalu z wczesnych lat dwutysięcznych i po obecnych mainstreamowych piosenkach, czy pop rapowych. Odsłoną tego trendu jest nowy singiel Opała, dawnego wychowanka Brain Dead Familii. Tym razem łączy siły z Krystianem Ochmanem, zwycięzcy 11 edycji The Voice of Poland, znanego ze swojego sposobu śpiewu, który leży gdzieś między muzyką popularną, a poważną. W kawałku Energia śpiewa refren, a w całej piosence użycza głosu jako wokalizy stanowiące tło. Dorzucając do tego dużą ilość gier słownych od Opała otrzymaliśmy singiel, który może być wart uwagi. Utwór jest kolejnym numerem ze zbliżającego się albumu Przestrzeń, z którego Widnokrąg pojawił się już w Nowościach Singlowych #51.

Dariusz Kucharek

 

Blur – The Narcissist

 

Blur to kapela z pogranicza britpopu i alternatywnego rocka powstała w Wielkiej Brytanii w roku 1989. Jej największym i w gruncie rzeczy popularny w skali branży hit to Song 2. Najnowszy singiel The Narcissist ma całkiem odmienny klimat od flagowej piosenki zespołu. To dość spokojny utwór, o tekście skłaniającym do refleksji, więcej w nim stonowanych emocji niż buntowniczego rocka. Jednak nie jest to delikatny utwór w konwencji R&B, czy popu. Za nietypową wizualizację utworu odpowiada Undercard Studio pod okiem Fonsa Schiedona. Kawałek pochodzi z albumu The Ballad Of Darren, który ma ujrzeć wydawnicze światło 21 lipca.

Dariusz Kucharek

 

Daria Zawiałow – FIFI HOLLYWOOD

 

Daria Zawiałow to reprezentantka muzyki alternatywnej, która niekwestionowanie podbija polski rynek muzyczny w ostatnich kilku latach. Wcześniej zabrała nas już do Eldorado w duecie z Sanah, Japonii w singlu Wojny i Noce, czy chociażby do Helsinek, jak też nazywał się jeden z jej albumów. Teraz przyszedł czas na podbój Hollywood. Sama piosenka, jak i teledysk utrzymane są w iście amerykańskim stylu. Kawałek szybko wpada w ucho i myślę, że z powodzeniem stanie się przebojem w rozgłośniach radiowych. Czyżby FIFI HOLLYWOOD zwiastowało nową odsłonę artystki? O tym zapewne przekonamy się już niebawem.

Julia Wenzel

 

Corey Taylor – Beyond

 

Coreya Taylora, pomimo różnych opinii na temat jego i jego twórczości, nie trzeba przedstawiać. Znany jako wokalista Slipknota i Stone Sour, wciąż tworzy muzykę i raczej nie zamierza przestać. Fani i fanki maja okazję usłyszeć nu metalowego piosenkarza w jego indywidualnym projekcie. Singiel Beyond to utwór ze zbliżającego się krążka CMF2, którego premiera została zapowiedziana na 15 wrzesień. Kawałek jest utrzymany gatunkowo raczej w hard rocku, niż w slipknotowym nu metalu. Pierwsze takie zabawy pojawiały się już podczas grania w Stone Sour, ale mieszały się z alternatywnym metalem. Ciekawą sprawą może być czy Beyond będzie przyjęte ciepło przez fanów, czy wręcz przeciwnie.

Dariusz Kucharek

 

schafter – ONA (PREQUEL)

 

Trzy lata temu po wydaniu numeru hot coffee do schaftera przylgnęły memy dotyczące nieraz komicznego łączenia języka polskiego z angielskim. Jednak niekoniecznie był to przytyk w jego stronę, a bardziej zwrócenie uwagi na cechę rozpoznawczą. Przy najnowszym singlu ONA (PREQUEL) raczej się to nie pojawia, poza pojedynczymi słowami. Bit to wynik pracy producenta Miko. Sam vibe piosenki jest tajemniczy, ze sporą domieszką psychodelicznej muzyki, co może utrudniać usłyszenie słów artysty. Jednakże ta trudność jest jednocześnie związana z powstaniem dzieła w niepodrabialnym stylu młodego rapera z Raciborza. Można powiedzieć, że kawałek to przykład dużego stężenia schaftera w shafterze.

Dariusz Kucharek

 

Antony Esca – Ciebie Tu Nie Ma (prod. Vłodarski)

 

Kawałek Ciebie Tu Nie Ma zaczyna się koncertowym nagraniem, według słów rapera, w tej wstawce jest to piosenka o dziewczynie, której jeszcze nie zna. Zastrzegł jednak, że dla każdego słuchacza, może to być ktoś całkowicie inny. Ten fakt prawdopodobnie wyklucza, więc singiel z bycia klasycznym love songiem, choć kto wie jaka była realna intencja? Bit i słowa mają nostalgiczny nastrój, akurat do puszczenia sobie pod wieczór. Antony Esca to ledwie 22-letni raper, który jeszcze nie wydał pełnoprawnego albumu, więc czas pokaże w jakim kierunku rozwinie się jego styl muzyczny.

Dariusz Kucharek

 

Jonas Brothers – Summer Baby

 

Summer Baby to kawałek, który jest częścią wydanego 12 maja krążka – The Album zespołu Jonas Brothers. Singiel jest bardzo uroczy przez swój romantyczny tekst i utrzymuje się w wesołym, wakacyjnym klimacie. Dodatkowo melodia jest lekka i bardzo szybko wpada w ucho. Jeden z członków zespołu Nick, opisuję ją jako “uczucie, kiedy kocha się kogoś tak bardzo, że z każdą chwilą zakochuje się w tej osobie coraz bardziej”.

Natalia Jamroz

Fot.: Justyna Dużyńska