Jazda na deskorolce kojarzy się z luzem, specyficznym stylem i sztuczkami. Obrotami w powietrzu, upadaniem i próbowaniem od nowa. Ale czy można w niej odnaleźć kapkę sztuki?

Bartosz Adamowski, pasjonat jazdy na desce, zabytków i kultury, ukończył magisterkę na kierunku “Ochrona dóbr kultury” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoimi pasjami kierował się nie tylko przy wyborze studiów. Stworzył także projekt o historii deskorolki w Polsce.

Na stronie można wiele dowiedzieć się o skateboardingu w Polsce na przestrzeni lat, między innymi jak radzili sobie opolscy skaterzy w latach 90’ i 2000. Bartosz zaciekawia swobodnym stylem i przenikliwym spojrzeniem na, jak mogłoby się wydawać, zwykłą zabawę.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego, co myślą o jeździe na deskorolce:

 

A już w ten piątek będziemy mieli okazję spotkać się z Bartoszem Adamowskim i zastanowić się, czy jazda na deskorolce to faktycznie tylko i wyłącznie forma spędzania wolnego czasu. Czy może jest to ruch społeczny kształtujący kulturę, a sama jazda sprawia, że inaczej patrzymy na świat?

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 18:00, a poprzedzi je rozpoczęty o godzinie17:00 pokaz deskorolek. Wstęp jest wolny, a więcej informacji można znaleź ćtutaj.

Emilia Pączko

Fot.: Pixabay.com