Wizards Opole mocno wzięli sobie do serca obecność na Kampusie UO w Piastonaliowy Dzień Sportu. Czarodzieje przywieźli ze sobą uznanego komentatora futbolu amerykańskiego.

W Piastonaliowy Dzień Sportu nie dało się przejść obojętnie obok stanowiska Wizards Opole. Podczas gdy na boisku Orlika zawodnicy uczyli chętnych gry w futbol amerykański, członkowie zarządu czy PR zespołu starali się oczarować studentów zgromadzonych na kampusie. W tym celu pojawił się sam prezes Wizards Opole, Dominik Wojtowicz


Czarodzieje jako drużyna istnieją od niedawna i nie rozgrywają jeszcze oficjalnych meczów, dlatego na tę chwilę kluczowy jest dział promocji klubu. Więcej o planach w tym zakresie opowiedział Patryk Płóciennik, członek PR Wizards Opole.


foto2

Jednak prawdziwą gwiazdą w szeregach Czarodziejów tego dnia był Dawid Biały – dziennikarz, komentator futbolu amerykańskiego, spiker, konferansjer (prowadził m.in. prezydencki wieczór wyborczy Pawła Kukiza) oraz redaktor magazynu Extra Point i Nowej Gazety Śląskiej. Dawid ma na swoim koncie skomentowanych ponad 250 meczów ligowych oraz mecze kadry narodowej. Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy z doświadczonym komentatorem futbolu amerykańskiego w Polsce.


foto1

Paulina Kurtyka
fot.: Alicja Dubiel/Wizards Opole