Czy pomyślelibyście, że…Jazda na deskorolce może mieć coś wspólnego z tańcem, sztukami wizualnymi czy muzyką? Zastanawialiście się kiedyś co czuje skater, przemierzając miasto na deskorolce? Właśnie w tę tematykę zagłębi się Bartosz Adamowski podczas spotkania -,, Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości’’.
Bartosz Adamowski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie studiował ochronę dóbr kultury. Jest pasjonatem zabytków, historii oraz jazdy na deskorolce. W roku 2014 połączył swoje trzy pasje i stworzył projekt Skatehistoria.pl, poświęcony bogatej historii polskiego skateboardingu. Skatehistoria.pl to nie tylko strona internetowa, ale również media społecznościowe, przez które Bartosz próbuje zachęcić młodych ludzi do poznawania historii oraz jazdy na deskorolce. Posiada on ponad 40 deskorolek z całego świata, z czego większość to polskie egzemplarze z lat 70. i 80. Ze środowiskiem deskorolkowym związany jest od 2002 roku.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2023 roku ( w piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, która znajduje się na ul. Minorytów 4. O godzinie 17:00 będzie można zobaczyć
wystawę deskorolek, a o godzinie 18:00 w sali spotkań będzie możliwość spotkania z Bartoszem Adamowskim, który zabierze uczestników w świat skateboardingu. Wstęp jest wolny.

O tym dlaczego warto wybrać się na spotkanie mówi Grzegorz Mościcki, który pracuje w dziale promocji w Bibliotece Miejskiej w Opolu:

Gorąco zachęcamy do próbowania nowych rzeczy i wybrania się na spotkanie.
Martyna Nieszporek
Fot.; pixabay