Święta są już za rogiem, a razem z nimi – przepyszne potrawy i słodkości! Dla wielu osób będzie to czas pełen wyrzeczeń i obaw przed nabraniem zbędnych kilogramów. Jednak… czy musi tak być? Podczas tej wyjątkowej, odbywającej się raz w roku okazji, powinniśmy móc cieszyć się jej aspektami do woli. Dlatego też pojawiają się takie wydarzenia jak Świąteczne Pierogów Spalanie!

W te święta możecie śmiało zajadać się pysznościami. Nadprogramowych poświątecznych kalorii wszyscy chętni będą mogli się  pozbyć podczas wydarzenia zwanego Świąteczne Pierogów Spalanie. Organizatorzy, czyli Grupa Biegowa Wieczorne bieganie w Opolu oraz Stowarzyszenie Biegamy Pomagamy, zachęcają do wzięcia udziału wszystkich, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej bądź przynależności klubowej. Nie liczy się również ilość zjedzonych tytułowych pierogów. Najważniejsze są chęci! Tak też postanowiliśmy zapytać kilkoro studentów o ich opinie na temat danego wydarzenia.

Następnie, z uwagi na związek wydarzenia z jedzeniem, zapytaliśmy studentów o ich ulubione dania, które można znaleźć na wigilijnym stole.

Aby tradycji stało się zadość, więcej o potrawach.

Wydarzenie jest darmowe i nie obowiązują zapisy na nie. Wystarczy stawić się w umówionym miejscu, tj. na zielonym mostku przy placu zabaw na Bolko. Akcja odbędzie się w niedzielę 26.12.2021 roku o godzinie 11:00, a jej przewidywany czas trwania wynosi półtora godziny. W tym czasie uczestnicy przebiegną, w zależności od ich chęci, 10 lub więcej kilometrów. Tempo ich biegu ma zostać dostosowane do wszystkich – organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie skazany na samotny bieg. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod adresem. LINK.

Weronika Sagan

Fot. Pixabay