Kolejny tydzień – kolejne wydarzenia w Kinie Meduza. Nasza opolska przystań dla miłośników filmu nigdy nie śpi i korzysta z każdej okazji, aby pokazać nam świat kinematografii w pełnej okazałości.

W ostatnim tygodniu stycznia będziemy mieli okazję nacieszyć nasz wzrok filmami bardziej lub mniej znanych niemieckich reżyserów, takich jak, między innymi Daniel Brühl, Dominik Graf czy Franziska Stünkel. Na ekranie pojawią się ich najnowsze produkcje filmowe.

Tydzień Filmu Niemieckiego będzie trwać od 21 stycznia 2022 do 27 stycznia. W tym czasie filmy będzie można obejrzeć, nie tylko w Kinie Meduza, ale również w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, gdzie na dużym ekranie będzie pokazany Jedenaste: znaj sąsiada swego. Dodatkowo dla miłośników Kina Helios w Karolince, zostanie zaprezentowany film Copilot.

Plakat Tygodnia Filmu Niemieckiego

Plakat Tygodnia Filmu Niemieckiego

Co ciekawe, po zakończeniu projekcji stacjonarnych, będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie te filmy poprzez platformę Mojeekino, czyli nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu! Niemieccy reżyserzy przyjdą do nas!

Na wydarzenie zaprasza nas pracująca w Kinie Meduza Natalia Krajewska.

Więcej informacji znajduje się na stronie Kina Meduzy oraz na ich profilu facebook’owym. LINK

Małgorzata Miś

Fot.: Kino Meduza