„Jak co roku wielkie granie, wielkie granie- pomaganie…”
Coraz bliżej do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak jak w ubiegłych latach, tak i tym razem mamy okazję przyczynić się do szerzenia dobra.

Już po raz trzydziesty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z Jurkiem Owsiakiem na czele, będzie wspierała chorych i potrzebujących pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Do akcji każdego roku przyłącza się wiele osobistości i sław, ale również zwykłych ludzi, którzy chcą pomóc. Także nasz Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego postanowił wesprzeć jedną z ciekawych akcji prowadzonych pod patronatem WOŚPu. Zaprzyjaźniona brać studencka z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego już po raz drugi organizuje Challenger Tournament, czyli charytatywny turniej League of Legends. Jest to świetna opcja dla miłośników gier komputerowych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. W turnieju mogą wziąć udział pięcioosobowe drużyny. Wystarczy się zapisać. Jak to zrobić? Posłuchajcie sami.

Jak wspomniał Michał Naszkiewicz– Sekretarz Samorządu Studenckiego UO, zapisy już trwają, ale zainteresowani udziałem mają jeszcze chwilę na dołączenie. Rejestracja uczestników kończy się  28 stycznia o godzinie 21.37. Warunkiem udziału jest dokonanie symbolicznej wpłaty na wirtualną skarbonę WOŚPu. Jak mówił jeden z poetów: „Miej serce i patrzaj w serce”, tak i my wierzymy w dobroć opolskich studentów, dlatego zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

 

 

Po więcej informacji oraz do zapoznania się z regulaminem turnieju odsyłamy na stronę wydarzenia, którą znajdziecie TUTAJ.

Victoria Pawlik

Fot.: facebook.com/SKNChallenger