Już jutro rozpocznie się pełen barw i niezapomnianych wspomnień obchód studentów opolskich, czyli coroczna Piastonaliowa Żakinada!

Żakinada to co roczny jubileuszowy pochód studentów z całego Opola, który uroczyście otwiera pieczętuje studenckie święto, Piastonalia. W tym czasie studenci puszczają wodze fantazji i upodobniają się do swoich ulubionych postaci z filmów, gier komputerowych, a nawet utożsamiają się z przedmiotami codziennego użytku. TUTAJ NIE MA GRANIC! Nieodzownym elementem parady jest także różnorodna muzyka, ale jest jedna wyjątkowa która powstała 2013 roku właśnie specjalnie na tę okazje- „Cały rok całe pięć”. Każdy student Opola powinien ja znać, a jeśli jej jeszcze nie znasz to koniecznie posłuchaj!

 

 

O szczegółach trasy opowiedziała Agata Piasecka, Pełnomocnik Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego ds. promocji i informacji.

 

 

Żakinada odbędzie się 18 maja 2022 roku o godzinie 11.30 spod Politechniki Opolskiej. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia Piastonaliów. TUTAJ. 

Emilia Herzog

Fot.: Pixabay