Zamiłowanie do zwierząt i wrażliwość na ich cierpienie towarzyszy zbiórce organizowanej przez Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Akcja poświęcona jest podopiecznym organizacji DIOZ.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jest organizacją pozarządową, która zajmuje się  udzielaniem pomocy zwierzętom odbieranym z interwencji.

Więcej informacji na temat działalności DIOZ udzielił Marek Starzak – sekretarz Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego:

 

Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii WPiA UO stworzyło możliwość udzielenia realnej pomocy podopiecznym Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. W dniach od 9 stycznia do 15 lutego na Wydziale Prawa i Administracji UO przy ulicy Katowickiej 87a w sali 1.7 odbywa się zbiórka dla zwierząt, które są pod opieką DIOZ.

Marek Starzak wypowiedział się także o tym, w jaki sposób można pomóc.

 

W ramach organizowanej zbiórki odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o ochronie praw zwierząt w Polsce.

Więcej informacji na stronie  DIOZ.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

Aleksandra Niewiejska

Fot.: Pixabay