Ruszyły zgłoszenia do Zimowej Giełdy Piosenki! Po prawie trzech latach ten wyjątkowy konkurs powraca do naszego miasta. Odbywająca się w studenckim sercu kampusu uniwersyteckiego impreza jest świetną okazją do posłuchania utalentowanych wykonawców, pokazaniu swojego talentu dużej publiczności i oczywiście dobrej zabawie.

Przedsięwzięcie odbywa się od 1995 roku i dzięki niemu nieustannie poznajemy utalentowanych niekomercyjnych twórców muzycznych. W ostatnich latach niestety wydarzenie się nie odbyło, jednak, dzięki Samorządowi Studenckiemu Uniwersytetu Opolskiego znów mamy okazję pielęgnować tradycję.

Zgłoszenia do Zimowej Giełdy Piosenki można wysyłać do 17 lutego 2023 roku, spośród nich wyłonione zostaną osoby, które wezmą udział w finale. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie ważnej legitymacji studenckiej przez minimalnie jednego z uczestników zespołu bądź solisty w przypadku występu solo.

Jeżeli tworzysz muzykę, to ZGP stwarza możliwości pokazania swojej twórczości szerszej publiczności i wystąpienia na wielu ważnych festiwalach w Polsce. Dziesięć najlepiej notowanych zespołów będzie miało możliwość wystąpienia w finale, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

O szczegółach wydarzenia opowiedziała Wiktoria Kramczyńska – Koordynatorka Zimowej Giełdy Piosenki.

Jeśli natomiast jesteś fanem muzyki, to wydarzenie jest również dla ciebie. W trakcie trwania imprezy możesz wysłuchać wielu wspaniałych występów artystów, którzy będą prezentować swoje utwory.

Już wkrótce, na antenie Radia Sygnały odbędą się także audycje, podczas których zostanie zaprezentowana twórczość muzyków, którzy prześlą zgłoszenia. W trakcie tych audycji będzie można również oddać głos na swojego faworyta. Przewidziane są też inne formy głosowania, szczegóły zostaną podane wkrótce na stronie wydarzenia TUTAJ.

Oprócz wysłuchania wspaniałych występów i udziału w ciekawych atrakcjach, Zimowa Giełda Piosenki w Opolu, to także okazja do spotkania i integracji z innymi miłośnikami muzyki.

Adrian Lada

Fot.: Mateusz Waliduda