Żyjemy w czasach, w których bardzo dużo się zmienia. Dynamizm, z którym się spotykamy w życiu powszechnym dotyka również branżę rozrywkową i niejednokrotnie krzyżuje plany zarówno artystów, jak i fanów.

Bring Me Ehe Horizon miało zagrać koncert już 18 lutego tego roku w Gliwicach, jednak ze względu na szalejącą pandemię i liczne ograniczenia w różnych państwach Europy postanowili przenieść swoją trasę. Równo miesiąc przed długo wyczekiwaną datą padły oficjalne informacje o przeniesieniu wydarzenia na 06 lutego 2023.

Fani są dosyć mocno rozczarowani tą decyzją i tylko niewielka ich część patrzy na tę zmianę pozytywnie lub ze zrozumieniem. Dodatkowe rozgoryczenie powoduje fakt, że z Line Up’u odpadła Amerykańska grupa Dethcorowa Lorna Shore. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że można było się tego spodziewać, skoro inne kapele również odwołują swoje trasy (między innymi Gojira).

 

Warto wspomnieć o fakcie, że Brytyjczycy ostatni raz gościli w Polsce w 2016 roku, więc każdy rok zwłoki jest dla zagorzałych sympatyków dosyć bolesny. Czy za 13 miesięcy uda się im w końcu zobaczyć kultowy zespół ponownie w Polsce? Czy dostaniemy od organizatorów inną kapelę w miejsce Amerykanów? Powstało wiele nowych pytań, na które jeszcze niestety nie znamy odpowiedzi.

Filip Cierpisz
fot.:pixbay.com